Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mertkan67

Kayıtlı Üye

İtibar:

Merhabalar değerli üyeler. Aracimi sattiktan sonra sistemimi eve kurmuştum.
Yeni araci aldıktan sonra tekrar SQ vakti geldiğini düşündüm ve bu sefer alt yapıya kablolara upgrade yaparak devam ediyorum.
Eski aracim sedandi ve istediğim sahneyi pek yakalayamamiştim.

Yeni aracim 2012 Opel Astra J GTC

Başlica bileşenlerimiz şunlar.

Hoparlör : Helix Rs 6.3 Competition
Subwoofer : Hertz Es300 Sealed Box
Amp : Audison 5.1K
Dsp : Audison Bit Ten + Drc
Ana ünite : Opel Cyclone Oem Multimedia
Ana ünite 2 : Philips Aea2700
Akü : Sıfır Varta 60 Ah. (100 amper dinamo)
Rca : Focal Er Series
Hoparlör kablo : Oelbach 2x1.5 (Mid ve TW)
Hoparlör kablo : Prolink 2x4 (Subwoofer)
Hoparlör kablo : Class 2x2.5 (Midbass)
İzolasyon : CTK Standart 50x70

Kurulum abimle bize ait amatör işi. Mid ve tw için kelebek cam önü müsait kendimce bişeyler yaparak sabitlemeyi düşünüyorum mid için litre derdim ve arkası kapalı olsun derdim yok bu çok iyi.

Bağlantı şeklim ise şu şekilde olacak, amfimin stereo verileri 2x75 rms ve 2x140 rms 4 ohm.
140 rms ile midbasslari aktif sürmeyi, 75 rms ile crossblok aracılığıyla mid ve tw sürmeyi planlıyorum. ( Helixlerin crosslarini ve kesimlerini yeterince kaliteli buluyorum. 600/3500 hz 12db octav )

Yakında proje tamamlanmiş olur sizlerle paylaşmayı isterim hava ve vakit durumuna bağlı olarak 1-2 hafta içerisinde tamamlanmış olacak İnşallah.

Değerli yorum ve fikirlerinize daima açık olduğumu belirtmek isterim sonuç olarak amatörce birşeyler yapmaya çalışıyoruz.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.