Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

semih1175

Kayıtlı Üye

İtibar:

Selamlar abilerim , kardeşlerim.

Ülkece zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde,evde mdf'den bluetooth 2.1 amfili bir ses sitemi yapmaya karar verdim.

Satın aldığım amfim : 2.1 50w+50w 2kanal+ 100 w sub bt amfi

Amfiyi satan satıcı bana 24v 10 amper bir güçle beslememi söyledi. Bende eski laptop bataryaları olan 18650 pillerden 24v 13a civarı bir batarya yaptım.

WhatsApp Image 2020-04-09 at 14.35.44.jpeg WhatsApp Image 2020-04-11 at 13.51.34.jpeg

Satıcının söylediğine göre,amfinin çıkış değereleri RMS değerleriymiş.

İlk olarak Nasıl bir Mdf kesitrmeliyim?Niyetim 30x60cm eninde 30x30cm boyunda dikdörtgen portlu bir mdf kabin yapmak.

RMS değerlerinden çok bilgim olmadığı için yardım istiyorum.

Bu amfi tpa3316 diye bir amfi ve hakikaten bu rms değerleri verirmi ?

Benim niyetim 20cm bir sub ve 16 cm lik komponent 2 adet midi ve 2adet tizi crossoverla bağlamak

Fakat bu işin acemisi olduğum sizlere danışma ihtiyacı duydum.

Nasıl bir komponent ve bass almalıyım.

Şu an sub aldım fakat iade edebilirim. 300w peak 100w rms Cadence Boston 200 marka bir sub aldım : Cadence boston 200

Mid Komp olarakta jbl cs760c jbl cs760c düşünüyorum.

Bu takımlar iyimidir , bu amfi bunlara yetermi yada çok gelirmi ?

Bu amfiye nasıl bir komponent almalıyım ve suba herhangi bir ek işlem(crossover gibi) yapmalımıyım?

Yardımlarınız benim için çok önemli,bütçem sub için 300-400 tl arası.Mid içinse 350-450 tl arasında. Şimdiden çok teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.