Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Panzertr

Kayıtlı Üye

İtibar:

Herkese merhaba dostlarım normal 2 tane 30 cm sierra bas kullanırken yetersiz geldiği için birden gaza gelip l7 40 cm 2000 watt 1000 rms ( 4+ 4 ) bas aldım ve kendimi işin içinden çıkamaz bi halde buldum bir l7 nin açmış olduğu macerayı sizlere anlatıcam ve aynı zamanda son durumdaki tavsiyelerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var buyrun başlıyorum:

Arabada iki sierrayı sierra sra 1200d mono amfi ile besliyordum, sierralar için iyi iş görüyordu kısıkta kullanıyordum çünkü zamanında abim ile babam baya piyasa basları patlamışlar o amfiyle korkuyordum o yüzden ayar açmaya :D, babam zamanında abimlen baya tesisat işiyle uğraşmışlar artık babam bıkmış durumda olduğu için olabildiğince ilgilenmemeye çalışıyor ama yinede işin işçilik kısımlarıyla ilgileniyor fakat yaklaşık 10 senedir işin içinde olmadığı için günümüz aletleri ve sistemleri hakkında pek bilgi sahibi değil (2012 2015 model teypler olsun ses sistemleri olsun vs )

Dedim otururken birgün bu baslar bana yetmiyor amfiyide açamıyorum patlatıcak bunları diye bana bu amfiyi kök yapacağım bir bas söyleyin onu alayim bari dedim,
bu amfi ile en çok zevk aldıkları bas alpine typer 38cm lik olduğunu söylediler araştırdım biraz temizini bulamadım ve karşıma bir l7 çıktı gösterdim birden gaza geldik tamam alıyoruz dedik aldık, babama dedim baba zuladan senin eski 85 leri çıkartman gerekiyor 2 takım 6985 lerin bakımınıda yaptık ( 2 sinin körük değiştirdi 2 sininde tis bobinleri değiştirdi ) dedim tamam bu bizi idare eder, pandizot filan aldık böyle iyice gaza geldik abimde babamda tekrardan tesisat parıltısı gördüm, birden ailecek arabanın tesisatıyla uğraşıyor halde buldum kendimi.

Burası giriş hikayesiydi

Elimdeki malzemeleri ve kullandığım yerleri aktarayım size:

Hifi hf 404 4 kanal amfiye 4 85 , 2 jbl tiz ve 2 ts s20 piooner tizleri bağlı bu kısımdan yana sorunum yok bu kısım gayet hoşuma gidiyor performans olarak ( yakında 6 kanal amfi alıp ön kapılara evde bulunan jbl gto midleri takmayı düşünüyorum )

Sierra SRA 1200d mono amfiye ise l7 yi taktığımızda ise beklediğim sonucu alamadım tabiki ( babamda çaktırmıyor hala bu işe girişmemem için bahaneler üretiyor :D diyor ses temiz yeter bu sana vs) dedim l7 aldık artık hakkını vermemiz lazım bu basın yeri göğü inletmesi lazımdı demekki 1200d besliyemiyor bunu, başladık amfi araştırmasına deli gibi forumlarda araştırma yapıyorum okuyorum vs derken kicker zx 1500.1 amfi l7 yi öttürecek bir amfi olduğunu anladım ve onu aramaya başladık fakat bulamadık malesef, babam birden telefon açtı bana geçen akşam dediki kicker kx 2500.1 buldum, hemen ufak bi araştırma yaptım 2 ohm 2500 rms veriyor bu amfi baya üst sınıf bi amfi dedim, 2500 rms in bizim l7 yi patlatmasından korktum, abim atladı dedi gain vs kısarız ayarlarız alalım en azından ilerde 2tane l7 veya 2 tane alpine typer vs bağlarız bu amfi zaten ömürlük olur dahada satmayız kalır bizde vs derken o amfiyide aldık, arabaya test için takalım derken beklenen olay oldu gain i %20 gibi seviyeye getirdiğimizde tabiki amfi güç kesti

Şimdi sizden beklediğim dostlarım kullanılan ekipmanlar ile ilgili olumlu olumsuz yorumlarınız varsa lütfen atın hepsi değerli benim için,

Arabada 60 lık akü var büyük ihtimalle 80 lik 2. bir akü alacağız (90 lık için hem yer sıkıntısı oluyor hemde bütçe olarak sıkışmaya başladım), amfinin kitapcığında 2 akü ile bağlama şeması var onu kullanarak yapacağız sizce 80 lik akü yeterli olur mu bu sistemde

+ olarakta görünüşten ödün vermemek için hala android teyp kullanıyorum 9inc dokunmatik ama büyük ihtimal ana üniteyide kaliteli bir şey ile değiştirebilirim ( ses kalitesi olarak ) bunun içinde tavsiyelerinize ihtiyacım var hem double teyp önerebilirsiniz hemde normal teyp duruma göre karar verip alacağım ama imkanım oldukça marka bir double teyp almaya çalışacağım tabiki ( Şuanki kullandığım android teyp tamam güzel ama ses sistemleri için uygun değil bence, gerek çıkış gücü olsun gerekse dolby vs olmaması, EQ ayarı ile idare ediyorum )

Ek bilgi: araba polo 6r kasa (2009 - 2014) ( l7 kabini bagajı kapattı 135 litrelik kabinde olduğu için kendisi, bagajın sağ tarafında bir yer var akünün oraya sığacağını düşünüyoruz )

Bu arada demeyi unuttum 2. akü taktıktan sonra sizce kapasitör ihtiyacım olur mu? olursa kaç faradlık ve hangi marka tavsiye edersiniz? ve sizce ileride karşılaşabileceğim sorunlar veya ihtiyaçlar olabilir mi bu sistemde tecrübeli abilerim kardeşlerimin bilgilerine ihtiyacım var.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.