Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

TRCarAudio.Com ile güvenle alın, güvenle satın!


GET İLAN Avantajları Nelerdir?


Güvence:

TRCarAudio.com Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi ile yaptığınız alışverişlerde paranız güvence altındadır, risk almazsınız.

Satıcı; ilan kuralları gereği 3 (üç) iş günü içerisinde takip edilebilir bir kargo bilgisini sisteme (ilgili ilan bölümüne) girmek zorundadır.
Ürün elinize ulaştıktan sonra, ürünü inceleyip onay verirseniz, yapmış olduğunuz ödeme TRCarAudio.com Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır.

Kargo teslimi sonrası 1 (bir) iş günü içerisinde onay verme şartı bulunmaktadır.

Satıcının belirtmiş olduğu nitelikler dışında bir ürün elinize ulaşırsa, ürünü geri gönderir ve işlemi iptal ederek Forum yönetimine detaylı bir mesaj ile bildirip ödemenizi TRCarAudio.com Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından geri alabilirsiniz.

Kargo bilgisi girilen işlemlerde onay sürenizi aşmanız durumunda işlemler otomatik olarak onaylanır. Bu sebeple işlemlerinizi ve onay sürenizi takip ederek ilgili süre içerisinde onay veya reddetme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.


Ödeme:

Ödemenizi kredi kartınız ya da banka kartınız ile yapabilirsiniz. Yaptığınız ödemeyi üyelik işlemi sırasında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gelen bilgi mailinden takip edebilirsiniz.


Satıcı Puanı:

Alışverişinizi tamamladıktan sonra satıcı ile ilgili düşüncelerinizi diğer TRCarAudio.com kullanıcılarıyla paylaşabilir, vereceğiniz puanla satıcıları değerlendirebilirsiniz. Böylece paylaştığınız yorumlarla diğer alıcıları alışveriş sürecinde yönlendirebilir, fikir sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.


Ürün Satıldığında:

Ürününüzün satışı gerçekleştiğinde size ödemenin yapıldığına dair bir bilgilendirme yapılacaktır. Bu andan itibaren ilan kuralları gereği kargoya veriliş süresi içinde ürününüzü kargoya vermeniz ve “ilgili ilanınızda” kargo bilgilerini sisteme eksiksiz girmeniz gerekmektedir.

Belirlenen süre içinde ürünü kargoya vermezseniz, size 24 saat ek süre tanınacak ve bu sürede de kargo bilgisini sisteme girmemeniz durumunda ödeme alıcıya geri aktarılacaktır.

Ürünü kargoya verip kargo bilgilerini sisteme girmenizle birlikte alıcının ürüne onay verme süresi başlamış olur.

Eğer belirlenen kargo süresi içinde ürün alıcının eline ulaşmazsa alıcı “ilgili ilanda” onay erteleyerek onay süresini uzatabilir.


Teslimat Sonrası:

Göndermiş olduğunuz ürün alıcının beklentilerini karşılarsa alıcı ürününüze onay verir ve GeT havuz hesabında tutulan ürün ücreti, hizmet bedeli kesildikten sonra hesabınıza aktarılır.

Alıcı onay vermeyi unutsa dahi, onay süresinin sonunda ürün ücreti otomatik olarak hesabınıza aktarılacaktır.

Sisteme takip edilebilen bir kargo bilgisi girmeniz ve alıcının teslim aldığı ürüne onay vermesi sonucunda; ödemeniz en geç 3 iş günü (onay işlemini takip eden) içerisinde hesabınıza aktarılır.

Ödemelerinizin zamanında yapılabilmesi için Kişisel Bilgiler bölümündeki bilgilerinizin doğru olması gerekmektedir.

Göndermiş olduğunuz ürün alıcının beklentilerini karşılamıyorsa, GeT ilan kuralları dahilinde alıcı ürünü kargo masrafları da satıcıya ait olacak şekilde iade etme hakkına sahiptir.

İade aldığınız ürün eksik, bozuk ya da kırık olarak size iade edildiyse, kargo görevlisine tutanak tutturup zararınızı karşılamak için hukuki yollara başvurma hakkınız bulunmaktadır.

Güvenli e-Ticaret (GeT) ile yaptığınız başarılı satışlar sonrasında alıcılar size yorum bırakabilir, profilinize puan verebilirler. Profil puanınızın yüksek olması güvenilirliğinizi artırır ve diğer alıcılar için de olumlu bir etki bırakır.


Nasıl İlan Verebilirim?

TRCarAudio.com ’da GeT İlan vermek için, üye girişi yaptıktan sonra ilgili GeT İlan bölümünde Get İlan ver linkine tıklamanız yeterlidir.

Açılan sayfada ilanınıza kategoriyi seçip diğer bölümlere geçebilirsiniz.

Bu bölümlerde;

• İlanınıza ait başlık ve tek satırlık kısa bir açıklama yazma,
• Ürün durumunu yazma,
• Kargo Bilgisi girme,
• Ürün detaylarını girme,
• Ürüne ait fotoğraf ve video görüntülerini ekleme,
• İlanla ilgili Ürün etiketini girme,
• İletişim Numarasını girme,
• Ek Bilgi URL’si (İlanla ilgili sahibinden.com ilan bilgisi) girme,
• Referans İlan URL'si (referans olması için sattığınız diğer ilan linki) girme,
• İlan kategorisindeki görünüm için simge yükleme,

Resim 1:
Adsız1.png

Resim 2:
Adsız2.png

Resim 3:
Adsız3.png

Resim 4:
Adsız4.png

Resim 5:
Adsız5.png


İşlemlerini tamamladığınızda ilanınız yayına hazır hale gelecektir.

Yayına hazır hale gelen ilanlar kontrol edilmek üzere ilan editörlerimize gelecek ve İlan Verme Kuralları’na uygun ilanlarınız en geç 1 saat içinde yayına alınacaktır.


İlanım Ne Zaman Yayınlanır?

TRCarAudio.com 'da ilanlarınız 1 saat içinde kontrol edilerek onaylanır veya reddedilir. Bu süre hafta sonlarında farklılık gösterebilir.

İlan yayınlama aşamasında en sık karşılaşılan hatalar aşağıdaki gibidir. İlanlarınızı bu noktalara ve İlan verme kurallarına uygun olarak hazırlamanız, ilan bakanlara ulaşma sürenizi kısaltacaktır.


Açıklama alanına veya ilan görsellerine telefon numarası yazmak;

TRCarAudio.com da yayınlanan ilanlarda verilen telefon numaraları SMS ONAY eklentisi sayesinde doğrulanmaktadır.

Doğrulama işlemi hem telefonun geçerliliği hem de alıcı ve satıcının güvenli bir şekilde iletişim kurmalarını sağlamak için yapılmaktadır.

Bu nedenle İletişim Bilgileri alanı dışında (açıklama alanı, ilan görselleri vb.) telefon numarası yazılmaması ilanınızın daha hızlı yayınlanmasını sağlayacaktır.Birden fazla ürünü aynı ilan içinde yayınlamak;

Yayınlamak istediğiniz ilanda yer alan ürünün cinsi/türü aynı olsa bile boy, renk, ölçü gibi ayırt edici özellikleri varsa her özellik için ayrı bir ilan girmeniz gerekir.

Ürünlerinizi ayrı ilanlarla tanıtmanız, ilanlarınızın daha hızlı yayınlanmasını sağlayacağı gibi, kullanıcıların satın alacağı ürüne kolaylıkla karar vermesine ve ürün yelpazenizin genişleyerek daha fazla görüntülenmesine de yardımcı olur.


Hatalı/eksik kimlik bilgileri ile ilan yayınlamak;

TRCarAudio.com 'da yayınlanan ilanlar kullanıcıların Kişisel Bilgilerim bölümündeki bilgileri kontrol edildikten sonra yayınlanır.

Örneğin; Kullanıcının Profil Bilgilerinde ad-soyad ve banka bilgileri bölümünde ilgili kısımlar yetersiz ve/veya eksik ise yayın onayı bekleyen ilanlar reddedilir.

Ad - Soyad ve Banka bilgilerinizi Kullanıcı Kişisel Detaylar bölümden ulaşabilirsiniz.
https://www.trcaraudio.com/account/


İlanımla İlgilenen Kişiler Bana Nasıl Ulaşabilir?

İlanınızla ilgilenen kişilerin size nasıl ulaşmasını istediğinizi ilanınızı verirken ya da düzenlerken aşağıda belirtilen seçenekte belirtmelisiniz.

Get İlan verirken İletişim Numarası alanında.


GeT Hizmet Bedeli Nedir?

Güvenli e-Ticaret Hizmet Bedeli, satış işleminin başarı ile gerçekleşmesi durumunda (alıcının kargo ile gönderdiğiniz ürünü onayladığı), ürün satış fiyatınız üzerinden kesilen tutardır.
Bu tutara KDV ve banka kesintileri dahildir ve ürününüzün tek çekim ya da kaç taksitle satıldığına göre değişmez.
Taksit komisyon masrafı alıcıya aittir.

Sıfır ve İkinci el ürün satış işleminde %6 oranında hizmet bedeli alınmaktadır.

* TRCarAudio.com, mevcut ve yeni eklenecek olan tüm kategoriler için Güvenli e-Ticaret hizmet bedeli oranlarını ve taksit limitlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

SMS ONAY ŞARTI BULUNMAKTADIR
DİKKAT


Örnek GeT ilan

https://www.trcaraudio.com/resources/audio-system-r-105-4.17/
 
Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.
 

Bu bilgilendirmeyi dikkate alın!

İlanlarda ürün tanımı, özellikleri ve EN AZ 1 fotoğraf ile açıkça ürünün güncel hali olacak şekilde belirtilmelidir.
İlanlara “Güncel” yorumu yerine “GÜNCELLE” butonunu kullanınız.
İlanlarınızı HAFTADA EN FAZLA 1 KEZ güncelleyebilirsiniz.
İlanınızda satışta bulunan ürün satıldığı takdirde ilan başlığını “SATILDI” olarak değiştiriniz.

Gereksiz, anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmeyin. Aksi durumda süresiz uzaklaştırılırsınız! Kurallar GeT İlan

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.