Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mahmutabi12

Kayıtlı Üye

İtibar:

Aracımdaki farlardan kaynaklanan kronik parazit sebebiyle sistemimi kuramamıştım. Ses sistemi bileşenlerimin bazılarını bu yüzden satmak istediğimi daha önce de belirtmiştim. Ürün Pioneer’ın en son çıkardığı ses işlemcisidir. Ürünü daha Türkiye’de satışı yokken Haziran 2019’da İngiltere Amazonundan satın aldım. Üstündeki etikette de görüldüğü gibi ürün Mart 2019 üretimidir. Ürünü Türkiye’de ilk kullananlardan biriyim. Hiçbir hatası, arızası olmadı. Ürünü bilinçli kullandım. Çok ufak çizikler mevcut ancak dibinden bakılmadıkça pek belli olmuyor. Çiziklerin olduğu kısmı ayrıca fotoğrafladım. Kimsenin aklında soru işareti kalmasın. Merak için bile içini söküp bakmadım. Biraz ürünün özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Aslında sistemimi sorunsuz bir şekilde kurabilseydim aktif sistemde video çekip ürün tanıtımı yapmayı planlıyordum ama maalesef olmadı. Yeni olması ve Türkiye’de yalnızca 1 yerin bu ürünü getirtmesi nedeniyle ülkemizdeki ses sistemi meraklılarının halen pek bilmediği bir cihaz.

-Donanımsal özellikleri:

• 3 x 4V pre out RCA çıkışı, hoparlör çıkışı mevcut.
  • Giriş olarak da yine aynı şekilde hoparlör ve RCA girişleri mevcut.
  • 3 yol aktif, pasif ve hoparlör çıkışıyla aracınızın oem sistemine entegre biçimde kullanılıabiliyor.
  • USB girişi var. Telefonunuzu USB ile bağlayarak hızlı şarj ve müzik çalma özellikleri (android için otg adaptörü ile) kullanılabiliyor. Flac ve mp3 formatlarında müzik çalıyor.
  • 1 adet kumandası, USB uzatıcı, kendi kablo demeti, montaj levhaları (4 adet vida ile birlikte), kullanma kılavuzu ve kutusu sağlam bir şekilde mevcuttur. Tüm parçaların ambalajları dahil halen elimdedir. Ayrıca araç soketi ile kablo demeti arasında bağlantı kuracak ek kablo demetini de göndereceğim.
-İşlemci IOS veya android tabanlı Pioneer’ın Soundtune uygulamasıyla kullanılıyor. Telefonu USB ara kablo ile işlemciye bağlayıp kullanıyoruz. Hemen belirteyim, android telefonlar için ayrıca otg adaptörü ve USB type A-A kablo ile kullanmak gerekiyor (otg adaptör ve USB type A-A toplamda 30-35 TL gibi bir tutara mal oluyor). IOS için yalnızca kendi lightning kablosu yeterli oluyor.

-Biraz temel elektrik bilgisi olan herkes (yeni başlayanlar da dahil) aracına ürünü kolaylıkla kurabilir. Eğer bir sorun olursa her türlü yardım edebilirim. Profesyonel montajcı aramaya hiç gerek yok. Ben torpido gözüne kolay bir şekilde monte ettim.

-Ürünün en güzel yönlerinden birisi de kurduktan sonra ayar yaparken yine profesyonel bir montöre ihtiyaç duymadan telefonunuzdan deneye deneye kolay bir şekilde ayar yapılabilmesi. Bu konuyu da açmak isterim. Bir dizüstü bilgisayara ve kurulum programına ihtiyaç duymadan sadece telefonunuzla ayarları kolayca yapabiliyorsunuz. Örneğin kalibrasyon ayarı için bir dizüstü bilgisayara ve mikrofona ihtiyacınız yok. Pioneer’ın sitesinden indireceğiniz wav uzantılı kalibrasyon parçasını aracınızda açarak uygulama ile ses kalibrasyonunu kendi kendine yapmasını sağlayabiliyorsunuz.

-Soundtune uygulamasında 31 band ve 13 band ekolayzır ayarı var. Fine tuning olarak ince ayar yapılabiliyor. Hazır ekolayzır ayarları da mevcut. Bunlarla birlikte konser, açık hava, club ve cafe ortamı efektleri de var. Bazen cafe ve club ortamı efektleri bazı şarkılarda çok güzel bir dinleme havası yaratıyor. İsterseniz alkış efekti de açabilirsiniz. Müziğin yükselişine ve coşkusuna göre kendiliğinden devreye giriyor. Ama benim asıl favorim olan Todoroki ses efekti. 3 kademe şeklinde açılıyor. O açık olduğunda ses dolu dolu çıkıyor.

-Aktif kurulumda zamanlama hizalamayı, frekans kesimlerini, subwoofer kontrolünü kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.

-4 ayrı modda işlemciyi kullanabiliyorsunuz.

• Car stereo mod: Sesin en güzel olduğu mod. Tüm efektlerin kullanılabildiği mod.
  • Through mod: Arabanızın ses siteminin direk iletildiği, işlemcinin devreye girmeden yalnızca ekolayzır ayarını kullanabildiğiniz mod.
  • Smartphone mod: Yalnızca uygulamadan açtığınız şarkıları dinleyebileceğiniz mod. Tüm ses efektleri yine aktif oluyor.
  • Mix mod: Hem aracınızın oem sisteminin hem de uygulamadan açılan müziğin aynı anda kullanılabildiği mod.
Aklıma gelenleri hatırladığım kadarıyla yazdım. Alıcı olması şart değil, merak edenler için ürünle ilgili sorulacak tüm soruları yanıtlayabilirim. Alıcısına hayırlı olsun. Pazarlık payı vardır.

Ürünün Pioneer web sayfası

IMG_20200527_192949.jpgIMG_20200527_193024.jpgIMG_20200527_193033.jpgIMG_20200527_193043.jpgIMG_20200527_193052.jpg
Cevap otomatik olarak birleştirildi:

Görsellerin devamı.IMG_20200527_193012.jpgIMG_20190704_164425.jpgIMG_20200527_193128.jpgÇİZİKLER 2.jpg

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.