Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cumali Yılmaz

Kayıtlı Üye

İtibar:

Selamlar
Ana ünitem,işlemcim ve cd changer'im Pioneer dex-p9/deq-9/xdv-p9 ürünler takım olduğu için ara bağlantı optik kablo ile yapılıyor dolayısı ile araya giremiyorum,müzikler cd'de dac oluyor fakat aux'da dac olamıyor,dvd changer'ımın içinde ve arşivimde harika kayıtlar var fakat seyahat halinde aklımıza gelen bir şarkıyı arşivden bulmak zor bu nedenle neler yapabilirim diye düşünmeye başladım :D malum kaş yaparken gözdende olmayalım :D ana üniteyi yada dvd changer'i ele almayalım :D aynı zamanda dvd changer kullanımını iptal etmeden bağlantıları yapmaktı amacım,hali hazırda ev sistemimde kullandığım John Kenny Dac32'yi analog bağlantı için işe koyuldum,kesme delme vs olmaması için Pioneer cd-rb20 adaptör aradım fakat bulamadım,gözü ana ünitenin arkasına diktim kıyamadım vazgeçtim :D artık gözü dvd changer'a dikmiştim kurtuluşu yoktu :D dvd changer koltuğun altında olduğu için ses aktarım kablosunu kısa yapabilme imkanımda olacaktı, changer kapağını açtım elimdeki şase tip dişi rca soketlerinden montajlamak için kapağın arkasına delik açıp rcaları montajladım, ip-bus soketini bozmamak için aşağıda verdiğim pin'lerin bacaklarına kablo lehimleyerek rca'lara taşıdım,ses kaynağı olarak tlf'numu kullanacağım için 1tarafı 3.5mm diğer tarafı usb soket olacak şekilde mogami 2791 kablo kullanarak yaptım,kullandığım gsm şebekesi uygulamasından müzikleri dac'dan ana üniteye aktarıyorum,aynı kayıtları cd ve aux arasında geçiş yaparak dinliyorum,aux'dan dac sayesinde aldığım ses inanın cd kadar kaliteli oldu,sistemim daha açık karakterli çalmaya başladı sub/midwoofer ikilisi daha sıkı ve derin tw/midrange ikilisi vocal ve entrümanları daha sıcak ve önde çalmaya başladı uğraştığıma değdi fakat tek dezavantaj şarkı geçişlerini kumandadan yapamıyorum,montaj aşamalarımda detaylı fotoğraflar çekmek aklıma gelmemişti,benzer uygulama yapmak isteyenlere umarım faydalı olur.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.