Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Araç
206
Bütçe
6000 TL

tunakrf

Kayıtlı Üye

İtibar:

Dostlar öncelikle selamlar. Sistem konusunda bilgi eksikliğim had safhada öncelikle yanlış bişey sorarsam veya söylersem affola. Yeni pejo 206 araç aldım. 6.000 TL ürün alımı için bütçem var. İstediğim sistemde sesleri net alabilelim bozulma yapmasın ve mesela sadece tizleri kulak tırmalamasın böyle hepsi dolu dolu gelsin müzik dinlerken keyif alalım istiyorum.( paramızın yettiği kadarıyla tabi) Örnek verecek olursam yeni model araçlarda böyle kompakt bir sistem oluyor. Hoparlörlerden bass’ı da tiz’ide mid’i de iyi kötü alabiliyorsun kulağını doyuruyor.

1- Biz bunun biraz daha üstünde bir sistemi bu bütçeyle ayarlayabilir miyiz?
2-Araştırmalarıma göre midrangeler yüksek ses veriyor ancak biraz daha show amaçlı bir hoparlör tipi galiba. Benim aracıma komponent takımı almam yeterli olur mu ?
3- Araştıra araştıra bir ekipman kurdum ama tecrübeli abilerim kardeşlerim yardımcı olursa sevinirim.
-Teybim pionneer 5750mp
-Ön kapılara For-x X652 Bamboo serisi 16 cm kompenant
-Arka kapılar 10 cm (buraya bişey düşünmedim(tavsiye alabilirim)
-Arka pandizota aralığı ayarlaması için For-x XFR80 midbass gözüme çarptı 2 adet arkaya ondan koyulsa müziklerdeki o tok vuruşları bununla tamamlayabilir miyiz? Önleri bu bastırır mı mesela ?
-Bagajım dar olduğu için slim bass düşünüyorum(tavsiye alabilirim)
-Amfi olarakta 5 kanal bir ürün alacağım. Edison ED705 gibi bir ürün düşündüm.

bu ürünlerin bazılarını sıfır bazılarını ikinci el alabilirim yani bütçeyi çok fazla aşmamam lazım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Vakit ayırıp bu uzun konuyu okuduğunuz için şimdiden teşekkürler🙏🏼

Bu bilgilendirmeyi dikkate alın!

Sistem tavsiyesi için;
- Araç bilgisi
- Bütçe
Belirtilmelidir.
Konuya “Güncel” yorumu yerine “GÜNCELLE” butonunu kullanınız.
Konuyu HAFTADA EN FAZLA 1 KEZ güncelleyebilirsiniz.
Konu çözüme kavuştuğu takdirde konu başlığını “ÇÖZÜLDÜ” olarak değiştiriniz.

"Özel Mesaj" ile alınan bilgi yerine forumdan alınan bilgi referans niteliğindedir. Sistem Tavsiyeleri Sistemi Kılavuzu

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.