Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Vuh

Kayıtlı Üye

İtibar:

Merhabalar. Aracımı satın aldığımda üzerinde "piyasa işi" bir ses sistemi ile geldi. Arka pandizotta 4 adet 20 cm midrange, ön kapıda 16 cm midrange, 30 cm subwoofer var. Midrangeler Mobass MB130.4D ile, sub ise Soundface SM-1D ile besleniyor. Açıkçası subwoofer sadece gürültü, titreşim ve uğultu yapıyor, midrangelerin ise garip bir sesi var, sadece sesleri yüksek.

Aracım tek kapı 206. Önler 165 mm arkalar 130 mm hoparlör yuvasına sahip. Aracı keyif amaçlı gazlamak için kullanıyorum, arkadaki çift amfi, dev gibi subwoofer, pandizotta hoparlörler gibi kalabalıklardan kurtulmak istiyorum. Aracın üzerindeki komponentleri değiştirmek istiyorum ve sizlere sorularım var.

1- Ana ünite olarak Pioneer DEH5500-BT takılı. Elimde ise JVC KD-X350BTS mevcut. Pioneer da fena bir teyp değil ama JVC DSP'li 4V 3 rca çıkışlı daha güzel bir teyp diye düşünüyorum, forumun yorumu da bu yöndeyse JVC'yi takmak isterim. Aracın direksiyonunda müzik kontrolü için bir kol var, bu Pioneer teybe bağlanmış şekilde. JVC'ye de bağlayabilir miyim? Nasıl bir aparat satın almalıyım?

2- Önlere 16 cm component, arkalara ise 13 cm koax. düşünüyorum. Aracın arkasına binen yok. Direklere kesme biçme yapmadan daha mantıklı bir öneriniz varsa dinlemek isterim. Youtube'dan izlediğim videolarda JBL Stage3'ün sesi parlak ve net gibi duruyor. Benzer bütçeler için başka hoparlör önerilerine de açığım.

3- Amfimin bir kanalı bozuk, bu haliyle tamir ettirip kullanmaya değer bir amfi mi? Değilse Vibe 65.4 almak istiyorum. Başka bir öneriniz varsa duymak isterim. Niyetim bu amfiyi yolcu koltuğunun altına takmak

4- Son olarak subwoofer. Ufak bir sub istiyorum, alt frekansları doldursun yeter aracın her yerini titretmesine gerek yok. Alpine'ın aktif subwoofer'ı mantıklı geliyor. Başka bir öneriniz varsa dinlemek isterim. Bu sub teypten rca üzerinden sinyal alabilir mi?

JVC teyp ile 3 yol aktif de yapılabilir sanırım ama 10.000 gibi bir bütçe ile SQ işine girmeye çalışmak ne kadar doğru bilmiyorum :D

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.