Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

barishrocker

Kayıtlı Üye

İtibar:

Tüm araçlarımıza maşallah. Herkes bir hobi için bir araya gelmiş, imkanlar el verdiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Aslan 2012 yılından beri bende. Ailecek kullanıyoruz. Bir sürü ön yargıyla aldığımız aracımızdan sonuna kadar memnunuz. Yeri geldi dolap yükledik yeri geldi 6 kişi ve 2 çocukla bile bindik. Donanım olarak da bayağı iyi bir araç. Cam tavan, yağmur ve far sensörü, 6 airbag, çift çakmaklık, animasyonlu yol bilgisayarı ekranı, bluetooth, birbirinden bağımsız 3 ayrı arka koltuk, bagaja kolttuk takarak 7 kişilik olma imkanı(bagajda emniyet kemeri mevcut) gibi fonksiyonel donanımları var. Ayrıca yakıtı çok uygun ve çekişi de bayağı kuvvetli. Tabii ki eksi yönleri de var. Plastikleri çok kaliteli sayılmaz. Ön takımı çok zorlamamak lazım. İzolasyonu da zayıf. Ama fiyatına göre tam bizlik bir araba. Genelde uzun yolda kullanıyoruz. Genişliği ve rahatlığıyla da işimizi görüyor.

Konumuza dönüp ses sistemine gelelim. Şimdiye kadar çeşitli denemelerim oldu. Çeşitli ustaların dokunuşları ve arkadaşların yönlendirmeleriyle son haline geldik sayılır. Şimdiye kadar yardımcı olan herkese teşekkür ederim bir kez daha..

Anaünite ve Multimedia:
Pioneer AVH 8450BT double teyp kullanıyorum. 3rca çıkışı, aparatla optik giriş, geri görüş kamerası, çıkma kafa gibi birçok özelliği işimi görüyor. Çok da alıştım vaz geçemiyorum artık. Arşivi saklamak ve play list oluşturmak için Ipod Touch 3 kullanıyorum. Programını yükleyince flac formatını çalması da avantaj. Double üzerinden play listlere ulaşabilmek ve dokunmatikle rahat rahat şarkı seçebilmek çok büyük avantaj oluyor. Farklı farklı kumandalar veya multimedialar ile geçiş yapmak zahmetli oluyor. Bu setup çok rahat. Aracın yol bilgisayarı özellikleri devre dışı kalmasın diye de orjinal teyp torpidoya koyuldu. Hoparlör bağlantısı yok, sadece ayarlara erişim için tutuyorum. Bunun yurt dışında modülü de var ama girişemedim daha o işe..

Amfiler ve Hoparlörler:
Stereo amfi olarak Zapco DC Reference 650.6, mono amfi olarak ise Helix Esprit H1000 kullanıyorum. Hoparlörler; midbass Hertz HV165L, midrage Brax Nox 80, tweeter Scanspeak R3004 6020-00, subwoofer ise çiftli kabinde Focal Utopia BE 21WX şeklinde. Zapco işlemcili bir amfi olduğu için şu anda sistem 4 yol aktif olarak sürülebiliyor. Arka kapılarda teyp çıkışına bağlı olarak Hertz DCX 130 bağlı ama sesi tamamen kapalı. Arkada oturanlardan istek gelirse arada açıyorum.

Altyapı ve Uygulamalar:
Beslemede 80 amper Banner 4 kutup başlı akü ve 1 farad Stinger kapasitör kullanıyordum. Akü artık 5.senesine girince Exide Premium 77amper ile değiştim. Kablolamada Vibe marka kullanıldı. Sigortalıkta Stinger, kutup başında Soundquest tercih edildi. İki amfiye ayrı ayrı 4ga kablo çekili olduğu için dağıtıcıya gerek duyulmadı. İzolasyon olarak kapılara Würth uygulandı. Bagaja ise kendim Erkurt yaptım. Bagaj kapağına da Adetaş akustik sünger uygulaması yapıldı. Midbasslar kapı döşemesinden alınarak kasnakla saca monte edildi. Midrange için ön kapı kelebek camın oraya; tizler için ise göğüse kabrtmalı pod yapılarak on axis düzen sağlandı.

WgmkDY.jpg

VPmvbr.jpg

6rdPNP.jpg

Bunlar özet şekilde montaj uygulamaları olsun..

8PADp7.jpg

DBp4nv.jpg

njZLBl.jpg

vXrnq6.jpg

1VqMXp.jpg

LZm1LG.jpg

r6nZ7N.jpg

YqmrzZ.jpg

3vQLzA.jpg

R12kD1.jpg

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.