Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Araç
Megane 2
Bütçe
25000 TL

Godsume

Kayıtlı Üye

İtibar:

Merhaba arkadaşlar,

2008 Megane 2 Sedan bir aracım var. Ses sistemi mevcut fakat 3-5 gün önce amfinin çıkışlarından biri yandı ve hoparlörlerden artık ses gelmiyor dolayısıyla.

Aracımda 4x13 CM kapı hoparlörü mevcut, ismi "Pioneer TS-G1320F" Teyp olarakta Pioneer MVH-S325BT mevcut.

İleride nasipse arabamı değiştirdiğimde 16 CM 2 adet Alpine veya Heartz Kompenant almayı düşünüyorum. 1-2 sene içinde evlilik de düşündüğüm için olurda masraflardan kalkamazsam da aracımın hoparlörlerini 13 CM Alpine veya Heartz Kompenant ile değişmeyi düşünüyorum.

Sub olarakta JBL 1000 W bir subwoofer mevcut. Yani 4 kapı Coax ve 1 subwoofer mevcut, bütçem ise 7000 (kaliteli daha ucuz üründe olursa olur). Açıkcası direk 5 yollu bir amfi düşündüm mesela Audison 5600 gibi.

Aklımdaki markalar şunlar;

Audison 5600 (5 Kanal) Fiyat 7000 TL,

Audison 4500 (4 Kanal) Fiyat 5500 TL,

Pioneer GM-A6704 (4 Kanal) Fiyat 3000 TL

Alpine S-A32F (4 Kanal) 4400 TL.

Alpine BBX-F1200 (4 Kanal) 2500 TL

Hertz Compact Power HCP 4D (4 Kanal) 6800 TL

Hertz Compact Power HCP 4 (4 Kanal) 5800 TL

Hertz DPower 4 D CLASS (4 Kanal) 5100 TL

Hertz H-604 AB CLASS (4 Kanal) 3600 TL

Kenwood KAC - HQR1004 AB CLASS(4 Kanal) Fiyat 3500 TL,

Focal Auditor AP-4340 AB CLASS (4 Kanal) 3700 TL.

Son 3 amfiyi düşünmemin sebebi AB class olmasından, açıkcası bass seviyoruz bende babamda. Ama ses kalitesi bizim için çok önemli bu yüzden AB class mı D class mı pek karar veremiyorum buradaki üstadlar yardımcı olur diye düşündüm. 4 yollu da acaba ileride 2. bir mono amfi alabilirim de diye veya 4 yollu ile idare edilebilir diye 2 hoparlör amfi 1 bass amfi 2 hoparlör teyp den alırım gibi.

Açıkcası önceden bir amfimiz vardı bayaaa bir eski bir pioneer amfi ve çıkışı yandı tamir ettirmek istedik ama kimse yapamadı, sanırım eski amfiler AB class olduğu için onun ses kalitesine hayrandık.

Şimdi şu an ki sistem için amfi bütçesi yüksek tabi, ama ileriye dönük düşündüğüm için ileride hoparlörleri değiştirdiğimde keşke 3-5 bir şeyler koyup şunu alsaydım demek istemiyorum. İleride ki ses sistemim de 4 hoparlör 1 subwoofer 2 amfi şeklinde olacak.

Sistemimdeki her bileşen değişecek, amfim yandığı için önceliği ona vermek istiyorum, ilerideki sistemim için düşündüğüm bütçe 25 Bin TL.

Açıkcası aklımdaki sistemde Voce AV K6, Sr 4500, Sr 1500, Sub olarakda Audison 25 CM bir subwoofer var.

Burada sadece amfiden ziyade 25-30 Bin TL lik sisteme ait, ilk amfi tavsiyesi. Hatta 25 bin TL gibi bir sistemde neler olabilir, Compenant, Sub, Amfi bunların da tavsiyesini almak için buradayım. Tavsiye alıp amfi aldıktan sonra bütçe edindikçe hoparlör sub gibi değişimler yapmayı planlıyorum.

Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum, iyi forumlar diliyorum!

Bu bilgilendirmeyi dikkate alın!

Sistem tavsiyesi için;
- Araç bilgisi
- Bütçe
Belirtilmelidir.
Konuya “Güncel” yorumu yerine “GÜNCELLE” butonunu kullanınız.
Konuyu HAFTADA EN FAZLA 1 KEZ güncelleyebilirsiniz.
Konu çözüme kavuştuğu takdirde konu başlığını “ÇÖZÜLDÜ” olarak değiştiriniz.

"Özel Mesaj" ile alınan bilgi yerine forumdan alınan bilgi referans niteliğindedir. Sistem Tavsiyeleri Sistemi Kılavuzu

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.