Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

mustafa-38

Kayıtlı Üye

İtibar:

Sayın forum üyeleri selamlar. İsmim Mustafa.

Ses konusunda meraklı ve ilgiliyim. Bundan yaklaşık 10 yıl önce üniversite zamanı eve aldığım logitech z623 ses sistemi ve sonrasında babamın arabasına pioneer teyp, jbl gt2 sub ve xetech mono amfi ile başladım ses sistemi macerama.

İlerleyen süreçte RockFord T1 subwoofer, JBL 75.4 amfi, önlere JBL, arkalara Ma audio diye kompenat ile kendimce bütçeme göre iyi olduğunu düşündüğüm bileşenler ile ses sistemi oluşturmuştum.

Arabasız geçen süreçlerde elimdeki ürünlerin bir kısmını sattım mono amfi ve jbl sub kalmıştı aldığım 2001 model Mercedes C serisi aracıma sub bağlayıp idareten yeni aldığım bir teyp ile 1.5 yıl bu zamana kadar kullandım. Ta ki evime sinema sistemi kurup da arabada da aynı sesi almak isteye kadar.

Forumda bir çok konuyu tekrar tekrar okudum. m.b.t ya bir çok mesaj yazıp fikrini alıp yönlendirmeleri ve forumda yazılan bir çok kıymetli bilgi sonucunda yeni sistemimi oluşturdum. Yazdığım bir çok mesaja sabırla cevap veren @m.b.t ye minnettarım.

Bütçem dahilinde olacak iyi bir sistem kurmayı hedefledim. Bir çoğunuzun araçlarınızdaki sistemlere göre oldukça düşük bir sistem olsa da benim ayırdığım bütçemi biraz aşmış olsa da sonuçtan mutlu olacağımı ümit ediyorum.

Alpine ute-92
Focal p165 fx
Audison Sr4
Xetech 600.1
Audison rca ve hoparlör kabloları
Focal p25f subwoofer değişecek. Aracımın sedan olmasından olsa gerek yetersiz geldi.

Parçaların bir kısmını ikinciel aldım bir kısmını sıfır aldım. Sistemi aktif olarak sürdüm. Şuan ayarlar kısmındayım müsait zamanda yapıp tamamlayacağım.

Biraz uzun tutmuş olabilirim kusura bakmayın. Herkese forumda iyi zamanlar, arabalarında keyifli müzik dinlemeler diliyorum.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Duyuru

Forumda yazılan iletilerden, tamamen iletiyi yazan Forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan TRCarAudio.com forumu ve yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağı gibi, sorumluluk kabul etmeyecektir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.