Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

foksuz

Kayıtlı Üye

İtibar:

Tekrardan selamun aleyküm. 1 ay kadar önce kenwood BT358 model teyp aldım.
Öncelikle teybin malzeme kalitesi ve işçiliği beklediğimden düşük biraz. Aracınıza takınca kendisi ben buradayım diyen cinsten bir teyp değil.
Özellikleri fiyat performans ürünü olarak değerlendirilebilir bence.

Teyp de yaşadığım sorunlar.

1- Aldığımdan beri sandisk mini usb ile bazı müzikleri çalmıyor. Flash bellek de hem flac dosya var hem de mp3. "NA FİLE" diye ekranda hata vererek bazı flac dosyaları okumuyor ve sonraki parçaya geçiyor. Belleğin içinde sadece flac dosyalar olunca hepsini okuyor. Ama mp3 eklediğimde sorun çıkıyor.
Aynı dosyaları (flac ve mp3 karışık şekilde) başka flash bellek ile takınca çalıyor. NA FİLE hatasını vermiyor.
Flash belleği formatladım, farklı ayırma birimleri ile denedim ama sonuç aynı. Bunu nasıl düzeltebilirim.

2- Dün başlayan bir sorunla bugün de devam ettim. Aracı çalıştırdığımda teyp otomatik açılıyor.
Teyp en son kaldığı yerden çalmaya başladı ama sanki çizik CD gibi takıla takıla, atlaya atlaya çaldı. Daha sonra da "Miswiring check wiring then pwr on" hatasını verdi ekranda ve müzik çalma işini kesti.
Kapatıp açtım düzeldi dün. Ama bugün düzelmedi, aynı sorun devam etti. Teybin arkasındaki kabloların hepsini çekip tekrar taktım bu akşam. Teyp normale döndü gibi ama yarın net belli olacak. Bu sorunu daha önce yaşamış ve çözmüş olan varmıdır acaba.
-----------------------------------------------------------------------------------
Selamun aleyküm arkadaşlar. Herkese şimdiden hayırlı bayramlar dilerim.

Oto çekici aracıma teyp bakıyorum. Aracım 2005 model ford transit. İlerleyen zamanda amfi ve bas düşünüyorum.
Elimde alpine s65c hoparlörler mevcut.

Aracımdaki ana ünite çin malı, kalitesiz.
Alpine markası almak var aklımda. Fiyat performans ürünü farklı markalarda olabilir.
Sıfır yada ikinci el fark etmiyor. Amacım temiz ses alabilmek.
Öyle baslı müzik vs dinlemem genelde. Dursun ali erzincanlı, serdar tuncer, ilahiler, yöresel şarkılar vs dinliyorum genelde.
USB olmazsa olmazımdır. CD ler ile uğraşamam pek.

İnternetten bir kaç model buldum ama karar veremedim. Bütçe olarak 3000TL yi geçmek istemiyorum. Tavsiyelerinize acil ihtiyacım var :D
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

ALPİNE 9884r - 2500TL Çerçeve ve kumandası yok.

Alpine ida x200 - 2600 TL - Rizede olması avantajım. Bende rize de ikamet ediyorum.

alpine dva 9861 ri - 3000TL Kutusu var eksiksiz.

Alpine 117ri - 4000TL bir kaç güne kadar 3700TL idi. ses netliğine değer derseniz alabilirim.

Alpine 9880r- 2150TL
Alpine İda x313 - 2600TL
Alpine cse 9828 - 1000TL
CLARİON - 1100TL

Son düzenleme:
Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Son düzenleme:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.