Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

doNt cRy

Kayıtlı Üye

İtibar:

Arkadaşlar herkese merhaba ,

Foruma yeni katıldım , merak etmeyin tanıtım konusu açtım :-)

2009 Megane 3 Coupe aracım mevcut .

Aracımda ; Cyclone Multimedya sistemi mevcut . Linki yayınlıyorum ancak başka hiç bir yerde bununla ilgili bilgi yok o yüzden , reklam vsvs hiç bir amacım tabi ki yok .
( CYCLONE RENAULT FLUENCE MEGANE 3 DVD MULTİMEDYA KAMERA TV NAVİGASYON YENİ REGİ )
4x50 RMS diyor ama tabi ki vereceği değer ne kadar tam bulamadım .

Aracımda halen orjinal hoparlörler tweeterlar durmakta . Ön ve arkada toplamda 4 adet 13cm hoparlör + 4 adet tweeter .
Aracımda bir kaç gün önceye kadar bir arkadaşımın Sony XS-NW1202E Subwoofer'ı bağlı idi . Güzel hoş beğenmiştim açıkçası .
Kendine araç aldığı için aldı geri tabi ki , bende onun yerine bir subwoofer almayı düşünüyorum .
Ve kapılardaki hoparlörleri - tweteerları değiştirmeyi düşünüyorum .
Aracımda Roadstar RDA-1010 Mono amfi mevcut . Amfi bana ait duruyor öyle :-)

Ekstra amfi almayı düşünmüyorum ki bütçem de pek yok .
Kapılardakileri değiştireyim güncelleyeyim , amfime uygun bir sub alayım yeter bana . Çift amfi yapıp mid takımı işine bulaşamayacağım açıkçası .
Az çok bilgim var bu konularla ilgili . Bir önce ki aracımda İnfinity 6500Cx 2 takım mid ve Jbl Gt serisi subwoofer ım mevcut idi aracı öyle verdim .

Düşündüklerim ;
Sony XS-GSW121 Subwoofer = 600 TL veya JBL GT5-12 Subwoofer 2 Adet = 800 TL
Sony XS-FB1330 Hoparlör 2 Takım = 397 TL veya JBL CS752 Hoparlör 2 Takım = 350 TL veya
Şuan Aktepesound da kampanyada olan SoundMagus SM-1013 Hoparlör 2 Takım = 170 TL ( Fiyat çok iyi ama hiç yorum bulamadım hakkında )
Pioneer TS-S20 Tweeter 2 Takım = 450 TL

Aslında en uygun şekilde işi çözmek istiyorum ancak en net + en temiz + en yüksek sesi almak istiyorum .
Subwoofer olarak Kicker - Pioneer gibi sert sevmiyorum , JBL - Alpine - Re gibi yumuşak ton seviyorum .
Kullandığım Sony de biraz onlara yakın idi , ki bu üstte yazdığım ondan da üst seviye , ona daha güzel diyorlar .

Sizden tavsiye bekliyorum ne yapsam bilemedim karar veremedim . Ucuz şekilde soundmagusları alıp taksam mı diyorum ama kalite nasıl bilmiyorum açıkçası .
2 takım 13cm hoparlör + 2 takım tweeter alıp ve 1 adet subwoofer ile en uygun şekilde işi çözmek istiyorum tabi ki .
Önce amfime uygun sub alacağım , sonra 13cm hoparlörleri , sonra tweeterları . Hepsini bir iki hafta arayla , birden alamıyorum :-)

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim .

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.