Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MustafaMemis

Kayıtlı Üye

İtibar:

Merhaba. Aracımdaki sistemden memnun değilim tecrübeli arkadaşlarımdan ve abilerimden bilgi almak isterim.

Öncelikle alelacele bir şekilde toparladığım aracımda şuanda halihazırda alpine cde 110ub ana ünite, soundmagus ck75 amfi, alpine sbg-1044 kapalı kabin subwoofer, 4 adet pioneer 6991s oval önlerde de 13cm lik basit pioneer coaxlar var. Güç kablom 0.35 kaynak kablosu rca ise focal er5. Hoparlör kablolarım standart bunlarıda değiştirmeyi planlıyorum. Bu arada araç peugeot 106 gti.

Şimdi soruma gelirsek ben bu ovalleri söküp atıcam.
Onların yerine sadece önlere 13 veya 16cm lik mid takımı takıp duruma olayı sonlandırmak istiyorum.

Yaşadığım şehirde bana önerilen seçenekler hep midrange ürünlerdi. Fazla ses konusunda evet güzel ama benim istediğim sokağa müzik dinletmek değil kaliteli müzik dinlemek.

İleriki dönemde işlemcili güzel bir amfiye geçiş yapmayı düşünüyorum ama şuan için bütçe yeteriz ne yazıkki. Ana ünite de aynı şekilde değişecek çünkü tek rca çıkışlı giriş seviyesi bir ürün.

Geçtiğimiz günlerde midrange+dome tiz takımlarını dinledim ama benim istediğim şekilde değildi çok tiz ve çok kulak tırmalıyor. Ses tamam çok fazla ama aracım zaten küçük böyle bir sese benim ihtiyacım yok. Bende mid takımına karar kıldım hem tiz seviyesi daha düşük olacak benim istediğim gibi hem de alt sesleri daha fazla duyabilicem. Morallere bakmıştım ama sıfır ürünler oldukça pahalı ve ikinci elde bulamadım. Focal in alt serileri dls mis takımları hakkında düşüncen nedir. Birde merak ettiğim 13cm ile 16cm mid takımları arasında hissedilir derecede bir fark olur mu ?

Şuan için bulduğum mid takımları şöyle tabi fiyat olarakta uygun olanlar;

Dohc power dp265v2 16.5cm 260w 95rms 600TL(sıfır)
Dls R5a Referance Series 13cm 120w 80rms 500TL(2.el)
DLS C6A 16cm 60rms 400TL(2.el)
mb quart qm 160kx 16cm 70rms 400TL(2.el)
Hertz Hsk 16cm tizler Jbl 600TL(2.el)
Focal Performance Access 165AS 120w 60rms 600TL(2.el)

Şimdi bunlar gibi daha var ama açıkcası hiçbirini deneyip duyma şansım yok o yüzden sizin tavsiyelerinize yönelik hareket edeceğim. Gruptan alışveriş yapmak tercihim ama şuan benim bütçeme ve isteğime uygun takımlar bulunmuyor. Bu modeller hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aynı şekilde önümüzdeki dönemler için ana ünite ve amfi öneriside alabilirim. Bütçe çok fazla olmasada orta seviye ürünleri karşılayabilirim.

Hoparlör için bütçe max 700-800TL
Ana ünite için max 600TL
Amfi belirsiz ileriye dönük plan.

Biraz uzun bir yazı oldu soru işareti kalmaması için ayrıntılı bir şekilde yazmaya çalıştım. İlgilenip okuyan herkese teşekkürler :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.