Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Araç
Peugeot 208 2015
Bütçe
7500 TL

baranberke007

Kayıtlı Üye

İtibar:

Merhaba sevgili forum üyeleri.

Antalya da bulunan kaprisli ustalar, elindeki ürünü satmak için olmayan özellikleri sıralayanlar vs vs derken 2015 model Peugeot 208 aracımın üzerindeki sistemi geliştirmek için kolları sıvamış bulunmaktayım.

Forumdan edindiğim bilgiler ve izlediğim videolar ve tabi ki bu süreçte sizlerden alacağım destekler ışığında montajı kendim yapmak istiyorum. Elektrik işleri ve sökme takma durumları da tabi ki elimden geliyor.(Sanırım bu süreçte yaparken en çok zorlanacağım kısım amfi ve teyp üzerindeki ayarlama durumu olacak.)

Hali hazırda aracımın üzerinde bence giriş seviyesi olan bir sistem mevcut.

Detayları şu şekilde;

ANA UNITE: CRV-4420XDA 4-64

Açıkçası teybin arkasında kaç RCA çıkışı olduğu konusu ile ilgili bir bilgim yok. Ürün özelliklerinde gördüğüm kadarıyla 10 Band Ekolayzer ayarı ve 4x45W güç çıkışı mevcut.

AMFI: SOUNDMAX SX-PW5500.5 5 KANAL AMFI

Mono bir amfi girmek istemediğim için o zaman 5 kanal bir amfi tercih etmiştim. Açıkçası memnunda sayılırım. Amfi özellik olarak;

Power@ 4Ohm 65w x4 + 350w x1

Power@ 2Ohm 100w x4 + 400w x1

Bridged Power 300w x2 + 400w x1

Min Speaker Impedance 2ohm

Thd Distortion 0.01%

Frequency Response20hz-20khz

Impedance 10k

Noise Ratio 100db

Channel Separation 50db

SUBWOOFER: FOR-X 112S

Bassı piyasada bulunan normal kabin ile kullanıyorum. Teknik özellikleri şu şekilde;

250w RMS Power

1000W Max Power

88 db Sensıtıvıty

4 Ohm Impedance

HOPARLORLER: MASSIVE MARKA 16cm MIDRANGE x2 TAKIM

Araç üzerinde satın aldığım zaman vardı modelini bilmiyorum fakat giriş seviyesi bir seri olduğunu tahmin ediyorum.

TWEETERLAR: MARKASI BELLİ DEĞİL

Aynı şekilde araç üzerinde geldi, orijinal olmadığından eminim fakat marka model bilgim maalesef yok.

KABLOLAMA: KOMPLE FOR-X MARKA KALİTELİ KABLOLAR İLE YAPILDI.

Şimdi gelelim kafamdaki iki farklı projeye.

İlk düşünce olarak kapılardaki 16 cm Massivelerin model ve kalitesini bilmediğim için bütçemi çok yormayacak şekilde 2 takım midrange alıp değiştirmek. Daha sonra çıkan massiveleri de yanlarına bir takım tweeter ekleyip pandizota koyup ikinci amfi ile beslemek.

Ya da 2. Bir seçenek olarak kapıları hiç ellemeyip gene kaliteli 2 takım midrange ve bir takım tweeter ile pandizot yapıp ikinci amfiyi sisteme ekleyip bu şekilde daha yoğun ve kaliteli ses almak.

Şimdi bu konuda kafama takılan birkaç şey var;

-2.Amfi için ikinci aküyü eklemeden direk araç aküsü üstünden enerji almamda bir sakınca olur mu?(Bütçeden kaynaklı eklemek istemiyorum açıkçası)

-Teyp arkasında tek RCA var ise pandizotta ki hoparloler için nasıl bir bağlantı yapmam gerekir?

-Teyp üzerinden araç kapısına giden tesisattan pek emin değilim açıkçası. Bu sebeten dolayı teypten kapıya bir tesisat çekmek istesem bu benim için çok uğraştırıcı olur mu? Kapılardaki kablonun ucuna ekleme yapıp bantlayıp teyp arkasından çekerek bu kabloları gerekli yoldan geçirebilir miyim?

-Amfi olarak aynı markanın 4 kanal amfisini önerir misiniz?

-Bu proje için bütün ürün önerilerinize ve tavsiyelerinize açığım.

Şimdiden cevap, bilgi ve tecrübe paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Kalın sağlıcakla.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Bu bilgilendirmeyi dikkate alın!

Sistem tavsiyesi için;
- Araç bilgisi
- Bütçe
Belirtilmelidir.
Konuya “Güncel” yorumu yerine “GÜNCELLE” butonunu kullanınız.
Konuyu HAFTADA EN FAZLA 1 KEZ güncelleyebilirsiniz.
Konu çözüme kavuştuğu takdirde konu başlığını “ÇÖZÜLDÜ” olarak değiştiriniz.

"Özel Mesaj" ile alınan bilgi yerine forumdan alınan bilgi referans niteliğindedir. Sistem Tavsiyeleri Sistemi Kılavuzu

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.