Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

myildirim90

Kayıtlı Üye

İtibar:

Arkadaslar e90 kasa 320i arabam var. Uzun yillar binmeyi planliyorum ancak standart ses sistemi hic hosuma gitmiyor.

Aracimda hifi opsiyonu var, logic7 degil ancak koltuk alti subwooferlar, 4” midler ve koselerde tweeterlar ayrica arkada da birer 4” hoparlor var. Amfisi de var sanirim. Business cd ana unite var.

Ses sistemi yaptirmayi dusunuyorum. Size onceliklerimi, butcemi ve arastirmalarim dogrultusunda fikirlerimi yazip konunun uzmanlarindan tavsiyeler almak istiyorum.

Onceliklerim:
- her seyden onemlisi aracimin orijinal gorunmesini istiyorum. Ana uniteyi degistirmek soz konusu bile degil :D
- Bagajda kocaman subwoofer(lar) asla istemiyorum, amfi bile ya orijinal yerine ya da bagaj halisinin altindaki bolume girebilmeli. Ayrica butun olayi tek amfi ile cozmek istiyorum
- aktif yolunu izleyeceksem amfinin kendi dspsi olmasini isterim, ayrica butun sistemi orijinal teypten kontrol etmek istiyorum. Ek bir controller konsolda bulunsun istemiyorum.
- temiz, berrak ses istiyorum. Frekanslari ayirt edebilmek istiyorum, basslarin tonlu ve siki olmasini, tizlerin kulak tirmalamamasini, sistemin uzun sure dinlemelerden sonra bile yormamasini istiyorum
- cok yuksek volumler onemli degil, yine de dolu dolu calsabilsin

Aktif sistemleri cok arastirdim, olayin mantigini anladim (tabi sistemi kurup ince ayar yapacak teknik bilgim ve ilgim yok:D) bu cercevede arka hoparlorleri iptal edip on tarafta orijinal yuvalara oturacak suruculer kullanip uygun da bir amfi almak niyetindeyim. Modern bmw otomobilleri icin malum Match markasi var. Yabanci forumlarda okudugum kadariyla fena degil gibi duruyorum. Arastirdigim kadariyla sunu yapabilirim:

Match 3 yollu hoparlor seti orijinal yuvalara, tiz, midrange ve koltuk alti wooferlar
Match 8 kanalli dsp’li amfi; aktif icin mid ve tizlere birer kanal, wooferlara da ikiser kanal koprulu (yanlisim Varsa lutfen duzeltin)
Kapilar hazir acilmisken izolasyon da yaptirmayi dusunuyorum.

Gladen ONE 201 3 yollu hoparlör kiti
Mosconi 120.4 DSP amfi

^ bu ikiliyi tavsiye edenler de var yutdışında. bunu yaparsam aktif yapamıyorum sanırım.

Sizce böyle bir sistem benim isteklerimi karsilayabilir mi? Koltuk altina giden suruculer bass sesler konusunda yeterli gelir mi? Yoksa bu dusundugume ek olarak bir de subwoofer almali miyim? Ekstra bir sub alacaksam 20-25 cm’i gecmesin istiyorum, onu bir ihtimal arka kol dayamadan kabine bakacak sekilde monte ettirebilirim (sanirim bizimki gibi izolasyonu iyi sedan arabalarda bu tek cozum) fakat dedigim gibi bu sekilde bir islem ilk tercihim degil. Araci cok bozmak istemem. Ayrica tek amfi ile isi cozmek istiyorum.

zaman zaman match’lerin ikinci elleri denk gelebiliyor. Dolayisiyla bu ise 5-6 bin dolaylarinda bir para ayirmak niyetindeyim, tabii ne kadar asagisina inebilirsem o kadar iyi. Diger bir taraftan urunleri sifir alacak isem butceyi az da olsa esnetebilirim.

Dinledigim muzik turleri cok degisken, deep house’dan enstrumantal sakin muziklere kadar her sey var :D

Bu dogrultuda onerebileceginiz baska kombinasyonlar da varsa bilgi edinmek isterim.

Sonuc olarak yeni mercedeslerdeki burmester veyahut g30 5 serisinin harman kardon’u ayarinda bir ses beni mutlu edecektir. Oraya ulasabilirsem yeterli olur :D

Cok uzun yazdim herkesten ozur dilerim :D yardimci olursaniz cok sevinirim.

Sevgiler

Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Son düzenleme:
Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.