Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Merhaba arkadaşlar.2014 yılından bu yana hayat -çocuklar vs öncelikler yüzünden ara verdiğim bu uğraşa tekrar geri dönmeye karar verdim.
Ama malum aradan bu kadar zaman geçince derenin altından çok sular akmış.Formu kırcaladım okudum ama yaş itibari ile bu kadar zaman sonun da okuduğumu çokta anladığımı söyleyemem 😀Bende forumu kullanan arkadaşlardan destek rica etmeye karar verdim.
Konunun özüne dönecek olur isek 2020 Model Clio 4 Sporttorer ( Steyşın Vagon ) aracım var.Malum üzerinde o kadar leş bir oem sistem var ki arabada müzik dinlemekten soğutur insanı.Bunun üzerine bende bütçeme uygun temiz ses alabileceğim bir sistem yapmaya karar verdim.Elimdeki cihazların listesi ve ölçüleri aşağıya yazıyorum.Aklımda malım bütçe dolayısı ile 4 yol pasif bir sistem var.Ancak bunu aracın sağını solunu kesmeden yapmak istiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Ana Ünite

8GB RAM +128GB DAHİLİ+DSP
KABLOSUZ CARPLAY+KABLOSUZ ANDROİD AUTO Multimedya -Mevcut

Amfi
Audison SR 5600 -Mevcut

Subwofer
Audison APBX - 10 DS -Mevcut
Ön göğüs -Tweter Ölçü Bilmiyorum

Ön Kapılar -16 Cm - Mevcut değil

Arka kapılar - 13 cm -Mevcut değil
( Bir arkadaşta Focal PC 130 koax var 2 Yollu belki düşünülebilir )

Şimdi amaç kesmeden biçmeden 4 yol pasif bir sistem yapmak.Ses kalitesi ön planda olmalı.

Birkaç versiyonu var ama bilmiyorum.

1 . Var ise ön kapılara Midrange companenent ve ön göğüse 2 adet twetter koymak ( Marka model ne olmalı )

2.Arka kapılara 13 cm midbas koymak yada yukarıda yazdığım Focalleri yerleştirmek ama hangisi 3 yol pasif hangisi 4 yol pasif oluyor bilmiyorum 🥲🥲
Yazdıklarımı ben bile anlamadım ama şimdiden özür dilerim yaşlılığıma verin umarım siz anlarsınız ..

Son düzenleme:
Ziyaretçi olarak maksimum görüntüleme limitine ulaştınız. Daha fazlasını görmek için sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Bu bilgilendirmeyi dikkate alın!

İlanlarda ürün tanımı, özellikleri ve EN AZ 1 fotoğraf ile açıkça ürünün güncel hali olacak şekilde belirtilmelidir.
İlanlara “Güncel” yorumu yerine “GÜNCELLE” butonunu kullanınız.
İlanlarınızı HAFTADA EN FAZLA 1 KEZ güncelleyebilirsiniz.
İlanınızda satışta bulunan ürün satıldığı takdirde ilan başlığını “SATILDI” olarak değiştiriniz.

Gereksiz, anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmeyin. Aksi durumda süresiz uzaklaştırılırsınız! Kurallar GeT İlan

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.